Len tento víkend zľava 15 % na všetko na kúpanie s kódom "DOVODY" (Doplnky-Do vody)

KORKII KORKOVÉ PRESTIERANIE - ABECEDA

Novinka
Značka: Korkii
€7,50
Skladom
Možnosti doručenia

Ručne vyrábané, ekologické, bezpečné, originálne. Také sú hračky a doplnky z korku z dielne Korkii. Zamilujete si ich rovnako, ako my. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Korková edukačná podložka MONTESSORI ABECEDA je navrhnutá v základných dvoch farbách, spoluhlásky v červenej farbe a samohlásky v modrej farbe. Počas stolovania, prípadne inej detskej aktivity môžete podložku hravo využiť a spoločne s dieťaťom spoznávať písmená abecedy. Na edukačnej podložke sú znázornené veľké a malé tlačené písmená abecedy.

Praktická korková podložka s edukatívnym motívom je vyrobená z prírodného korkového materiálu, vďaka čomu je mäkká a príjemná na dotyk. Pórovitá štruktúra zabezpečuje, že sa nezošmykne zo stola. Podložka je maľovaná ekologickými farbami, ktoré sú pre dieťa zdravotne neškodné. Farby sú stále, každodenná údržba ich nepoškodí.

Podložka je vyrobená z korkového plátu s hrúbkou 5 mm, ktorá garantuje jej pevnosť a dlhú životnosť. Údržba je veľmi jednoduchá. Podložku stačí pretrieť suchou, prípadne navlhčenou handričkou. Na mastné škrvny použite saponát. Podložku neumývajte v umývačke riadu.

 

Prestieranie je vhodné do domácnosti aj výchovných zariadení. Rozmer je 36,5 x 29,5 cm.

 

Hravé a edukačné produkty vyrobené na Slovensku. 

NA ZÁVER. Ako by mala vyzerať tá správna pomôcka podľa Marie Montessori?

* jednoúčelová, pomôckou upozorňujeme iba na jednu vlastnosť

* pútavá, čisté tvary, jasné farby 

* vyrobená z atraktívneho prírodného materiálu, napr. z dreva, skla, hliny, kovu, horniny alebo textilu. Väčšina materiálov je vyrobených práve z dreva. Podľa Marie Montessori práve prírodný materiál pritiahne pozornosť dieťaťa a vyvolá trvalú reakciu naň. Dieťa je zaujaté roznorodosťou štruktúry materiálu, hmotnosťou, vôňou a cez rúčky dieťaťa sa dotýkame prírody.

* tichá, dieťatko nerušíme počas hry žiadnými zvukmi, pípaním, kvákaním. Dieťa sa prioritne sústredí na úlohu.

* skutočná, naturalistická podoba. Hranica medzi realitou a fikciou je pre malé deti rozmazaná, preto radšej volíme vypchatého sloníka, a nie nejaké tvorené stvorenie.

* deti zbožňujú aktivity každodenného života, pozorujú nás rodičov a chcú nás napodobňovať. Preto akékoľvek bežné pomôcky pre každodenné aktivity sú tou vhodou Montessori pomôckou. Malý zmetáčik, handrička na podlahu a pod.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: