Aké papučky do škôlky?

Je prirodzené a múdre, že rodičia kladú dôraz na vhodné papuče do škôlky či školy. Deti  tam predsa trávia niekedy aj 8 hodín zo dňa, čo je cez týždeň oveľa viac ako doma, či v topánkach na von. Aké prezúvky treba do škôlky teda kúpiť?

 

 Mali by byť pohodlné a mať správnu veľkosť. Ani tu nezabúdajte na nadmerok a prezúvky často kontrolujte. Vybiehajúce pršteky nie sú bezpečné, vhodné, ani estetické.

 Voľte strihy a prírodné materiály, v ktorých budú môcť detské nôžky dýchať a nebudú sa potiť.

 Mali by mať bledú, alebo bezoterovú podrážku, aby nešpinili priestory škôlky.

 Na trhu je už dostatočne veľký výber aj na rôzne typy nôh – úzke, široké, s dominantným palcom, „plutvičky“, … Nájdite tie správne a potom už len dokupujte väčšie veľkosti, kým sa nôžka nezmení. Pozrite si naše tipy nižšie.

 Určite dajte pozor, aby sa v nich deťoch nešmýkalo.

 Ak preferujete barefoot obuv, capačky (ani s gumenou podrážkou) často vedenie škôlky nedovoľuje. Informujte sa o tom dopredu aby ste sa vyhli problémom či zbytočným výmenám názorov. Môžete si však vybrať z ponuky barefoot papučiek, s ktorými by nemal byť problém a stále spĺňajú Vaše kritériá zdravého obúvania.

 Predstavte si ako by ste sa Vy cítili každý deň v práci v nepohodlných, zle padnúcich, prípadne malých topánkach? Aj papučky je najlepšie vyskúšať, neuspokojte sa s kompromismi, naozaj nejde o drahú záležitosť, aby ste na nich museli extrémne šetriť.

Aké papučky hľadáte?

  • ak hľadáte barefoot a Vaše dieťa má baculatú nôžku (vyšší priehlavok, nie úzka päta a členok), zvoľte napríklad značky Anatomic footwear či Beda. Sú vhodné aj pre dominantné palce
  • ak hľadáte barefoot a Vaše dieťa má tzv. “plutvičku” – úzky členok a širokú nohu v oblasti prstov, vyberte české papučky Jonap, alebo sandálky od značky Baby Bare Shoes. Znesú nízky a normálny priehlavok.
  • ak hľadáte klasiku – papučky s podporou v oblasti päty a miernou podporou klenby, zvoľte ortopedické papuče od Milash.
  • ak potrebujete zohnať pevné papučky, pozrite Froddo Slippers 
  • pre maličké deti sú často prvou voľbou jednovrstvové capačky. U nás nájdete v ponuke rôzne značky a druhy, aj s gumenou podrážkou
  • väčšie deti už často hľadajú niečo ako Froddo plátenky, alebo teda už rovno sandálky. 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie