Aké papučky do škôlky?

Je prirodzené a múdre, že rodičia kladú dôraz na vhodné papuče do škôlky či školy. Deti  tam predsa trávia niekedy aj 8 hodín zo dňa, čo je cez týždeň oveľa viac ako doma, či v topánkach na von. Aké prezúvky treba do škôlky teda kúpiť?

 

 Mali by byť pohodlné a mať správnu veľkosť. Ani tu nezabúdajte na nadmerok a prezúvky často kontrolujte. Vybiehajúce pršteky nie sú bezpečné, vhodné, ani estetické.

 Voľte strihy a prírodné materiály, v ktorých budú môcť detské nôžky dýchať a nebudú sa potiť.

 Mali by mať bledú, alebo bezoterovú podrážku, aby nešpinili priestory škôlky.

 Na trhu je už dostatočne veľký výber aj na rôzne typy nôh – úzke, široké, s dominantným palcom, „plutvičky“, … Nájdite tie správne a potom už len dokupujte väčšie veľkosti, kým sa nôžka nezmení. Pozrite si naše tipy nižšie.

 Určite dajte pozor, aby sa v nich deťoch nešmýkalo.

 Ak preferujete barefoot obuv, capačky (ani s gumenou podrážkou) často vedenie škôlky nedovoľuje. Informujte sa o tom dopredu aby ste sa vyhli problémom či zbytočným výmenám názorov. Môžete si však vybrať z ponuky barefoot papučiek, s ktorými by nemal byť problém a stále spĺňajú Vaše kritériá zdravého obúvania.

 Predstavte si ako by ste sa Vy cítili každý deň v práci v nepohodlných, zle padnúcich, prípadne malých topánkach? Aj papučky je najlepšie vyskúšať, neuspokojte sa s kompromismi, naozaj nejde o drahú záležitosť, aby ste na nich museli extrémne šetriť.

Aké papučky hľadáte?

  • ak hľadáte barefoot a Vaše dieťa má baculatú nôžku (vyšší priehlavok, nie úzka päta a členok), zvoľte napríklad značky Anatomic footwear či Beda. Sú vhodné aj pre dominantné palce
  • ak hľadáte barefoot a Vaše dieťa má tzv. “plutvičku” – úzky členok a širokú nohu v oblasti prstov, vyberte české papučky Jonap, alebo sandálky od značky Baby Bare Shoes. Znesú nízky a normálny priehlavok.
  • ak hľadáte klasiku – papučky s podporou v oblasti päty a miernou podporou klenby, zvoľte ortopedické papuče od Milash.
  • ak potrebujete zohnať pevné papučky, pozrite Froddo Slippers 
  • pre maličké deti sú často prvou voľbou jednovrstvové capačky. U nás nájdete v ponuke rôzne značky a druhy, aj s gumenou podrážkou
  • väčšie deti už často hľadajú niečo ako Froddo plátenky, alebo teda už rovno sandálky.