Ako vybrať jarnú topánkovú výbavu?

Všetci to poznáme – niekedy je topánok málo, a niekedy zas nakúpime zbytočne a dieťa všetko ani nevynosí. Každé obdobie má svoje špecifiká a jar nás prekvapuje raz teplými, na druhý deň však urpšanými chladnými dňami.

Čo je teda potrebné nakúpiť na prechodné jarné obdobie?

topanky bundgaard the walk ruzove www.jezkobezko.sk

Prvým krokom, čo treba na jar spraviť je dieťaťu správne premerať nôžky. Pomôckou Vám môže byť aj náš návod – Ako správne zmerať detskú nôžku.

Podľa toho zistíte, či ešte sadnú topánky z jesene, a Vám sa tak podarí ušetriť. Taktiež budete pripravení, keď prídete do obchodu, a Vaše dieťatko si nebude chcieť dať nôžky odmerať. Budete sa mať pri výbere o čo oprieť. Ak nakupujete online, premeranie nôh je taktiež nevyhnutné.

Je v záujme e-shopov poskytnúť čo najrealistickejšie miery topánok, aby zbytočne neprerábali na vrátenom tovare, riaďte sa preto tabuľkami a popismi pri jednotlivých produktoch. Nikto však nie je dokonalý a je ťažké topánky namerať na milimeter presne, preto sa merania e-shopov môžu mierne líšiť.

Čo naozaj treba?

Vo všeobecnosti je takou základnou jarnou výbavou kombinácia celoročiek a gumákov. Bez toho sa asi nepohnete. Dievčatám už však často do výbavy treba dokúpiť aj balerínky, ktoré sú ideálne na teplejšie dni hlavne k sukničkám.

Všetko však záleží od Vášho životného štýlu. Ak je napríklad Vaše dieťa v lesnej škôlke a vonku trávi celé dni, treba investovať do kvalitných nepremokavých topánok, skvelou voľbou sú napríklad prechodné čižmičky od Plae Landyn alebo Plae Thandi, ktoré slúžia ako tenisky a gumáky v jednom.

detské topánky camper www.jezkobezko.sk

Celoročky alebo rovno tenisky?

Niektorí rodičia kožené celoročky (resp. prechodné topánky) úplne vynechávajú a rovno kupujú tenisky, ktoré naimpregnujú. Aj to je cesta, veľmi záleží od toho, dokedy dieťa vydrží v zimných topánkach. Keď je vonku povedzme do 10 stupňov a dieťa už vyrástlo z čižiem, ale už nechcete kupovať nové, určite by sme volili radšej uzatvorenejšie celoročky. Ak sú však zimné ešte ok, tak sa dajú počas chladnejších jarných dní ešte vynosiť v kombinácii s teniskami.

Treba však myslieť na to, že aj na jar treba mať jedny topánky v zálohe – dieťa môže skončiť v kaluži, alebo topánky bude treba reklamovať, a Vy mu nebudete mať čo iné obuť. Preto veľa rodičov kupuje už aj tenisky, ktoré (hlavne pri väčších deťoch, kedy netreba meniť topánky každé 2-3 mesiace) vydržia aj časť leta.

Ako vybrať správne topánky?

Základom dobre padnúcich topánok je určite rešpektovanie dĺžky a šírky nôh. Ďalej je na mieste rozhodnutie, či máte záujem o barefoot topány s tenučkou podrážkou ako napríklad Froddo Prewalkers, Melton Prewalker,Baby Bare Shoesa pod., alebo skôr alternatívy ako Froddo Flexible,Plaea podobne. Ak chcete skôr klasickú obuv, tak hľadajte napríklad Rak, Clarksči plátenky DPK.

 

Čo dostanú naše deti?

Gigi (2,5 roka, veľkosť nôžky 24-25) má úzku nožku, takže dostane celoročky Bundgaard, tenisky Plae, gumáky Bergstein a balerínky má Puojd rovnaké ako ja.

dieťa v topánkach Bundgaard www.jezkobezko.sk

Benjik (5 rokov, veľkosť cca 28) má nôžku normálnu, celoročky má Rak z jesene, ktoré sú mu dobré, inak by asi dostal Froddo, alebo Camper. Tenisky bude mať Keen (na tie čakáme) a gumáky Move by Melton, alebo Jojo Maman Bébé.

detske gumaky Jojo maman bebe www.jezkobezko.sk

S výberom vhodných topánočiek Vám samozrejme radi poradíme, neváhajte nás kontaktovať.