Porovnanie sandálov Plae, Keen a Pediped

Letné sandále Plae, Pediped a Keen
Zľava: Plae, Pediped, Keen

Pred letom sme si pre Vás pripravili porovnanie odolných, športových sandálok značiek Plae, Pediped a Keen, ktoré považujeme za ideálne na všetky letné aktivity Vašich detí.

Náš obchodík sa blíži k bodu, kedy budeme otvorení celý rok. Tak ukončíme prvý rok „testovania“ toho, čo sa Vám páči, čo nie, čo sa predáva, a čo teda vôbec.

Minulé leto boli najlepšie predávanými topánkami práve športové sandálky, hlavne pre staršie deti. Náš syn ich tiež testoval a popravde sme neverili tomu, čo všetko vydržia. Kúpali sa s nim v mori, brodil sa bačorinou okolo potoka, liezol na stromy, potrápil ich na bicykli aj kolobežke. Niekoľkokrát som ich prala a stále vyzerajú perfektne!

Tento rok budeme mat v ponuke 3 typy športových sandálov, avšak každé sú vhodné pre iný typ nôh, preto Vám prinášame malú recenziu, aby bol Váš výber jednoduchší a Vaše dieťa dostalo sandálky, ktoré naozaj sadnú.

Základné informácie

V našej ponuke nájdete tieto 3 druhy – Plae Sam Fisherman, Keen Seacamp II. CNX a Pediped Sahara.
Všetky sú si funkcionalitou veľmi podobné – v prstovej časti uzavreté, aby chránili nohy aktívnych detí pri všetkých letných aktivitách, so špicou potiahnutou gumou, ktorá chráni aj samotné topánky pred zničením.

Ich najväčším benefitom je nesporne to, že sú prateľné v práčke, čiže keď sa vrátite z dovolenky alebo výletu, operiete ich a sú ako nové. Vďaka ľahkým materiálom taktiež rýchlo vyschnú.
Keen, Plae aj Pediped sú americké značky, ktoré používajú výberové, prémiové materiály, moderné technológie, dbajú na ochranu životného prostredia a dlhé roky vyrábajú topánky, ktoré keď raz pre svoje deti kúpite, vraciate sa po ďalšie.

Rozmery

Vnútorné veľkosti jednotlivých topánok nájdete v tabuľke. Nás veľmi prekvapilo, že Plae sú reálne užšie ako Pediped. Je to spôsobené tým, že Plae má po krajoch mierne širšiu podrážku, a preto pôsobia širšie, a vo vnútri je zas vrstva neoprénu, ktorá ich mierne zužuje. Na druhej strane je strih Plae voľnejší a sú vhodnejšie na vyššie priehlavky, čiže mierne do strán pod tlakom nohy povolia. Vyslovene úzka noha s nízkym priehlavkom v nich pláva.

Pozor na Pediped Sahara, riaďte sa vždy priloženou tabuľkou, zo skúsenosti odporúčame brať o jednu veľkosť menšie ako zvyčajne kupujete, sú dlhšie ako ostatné značky.

 

Strih

Sandálky Plae Sam sú vhodné na normálne až užšie nôžky, kľudne aj s vyšším priehlavkom, aj širším členkom. V oblasti členku sa však dajú dobre utiahnuť. Sú vhodné aj na dominantné palce. Zapínajú sa na suchý zips a päta je pevná.

Pediped Sahara sú vhodné na normálne až užšie nohy, a výborne sedia aj na nohách s nízkym priehlavkom a na úzučkých členkoch. Nie sú vhodné na veľmi dominantné palce, ani na baculaté nôžky. Zapínajú sa na suchý zips, päta je mäkšia ako na Plae.

Keen sme tento rok zohnali hlavne pre širšie nôžky, keďže sme také sandále minulý rok nemali. Znesú teda širšie nohy v oblasti prstov, aj členku. Sú vhodné aj na plutvičky a dominantné palce. Päta je mäkká, ale po dotiahnutí pekne drží.

Ohybnosť päty Keen, Plae a Pediped

Ohybnosť

Ohybnosť Keen, Plae a Pediped

Všetky tri druhy sa dajú zohnúť priečne aj pozdĺžne, najtuhšie sú však Plae (hlavne v oblasti špičky a päty, pod prstami sú mäkké), ale nosením ešte zmäknú. Keen a Pediped sú ohybné približne rovnako od novoty, Keen sú ale tuhšie pod pätou.

Konštrukcia

Plae

Podrážka je odolná, protišmyková a vpredu vytiahnutá tak, aby ochránila prsty. Po vybratí vložky je aj nulový rozdiel medzi špicou a pätou (zero drop). Vyrobené sú z prateľného materiálu so vzhľadom kože a vnútro je z príjemného mäkkého neoprénu. Remienok je tak ako na všetkých Plae topánkach vymeniteľný a tak Vaše dieťa môže meniť ich vzhľad a odlíšiť sa od ostatných, prípadne viete regulovať jeho dĺžku keď potrebujete topánku viac utiahnuť, alebo naopak, zväčšiť miesto v oblasti členku.

 

sandále Keen, Plae a Pediped

Pediped

Podrážka je mäkšia ako u Plae, ale stále veľmi odolná, tiež má vytiahnutú gumu v prednej časti. Podrážka je najmenej členitá z týchto troch typov. Pod pätou je Heel Cushion, špecifický patentovaný znak značky pediped – mierny vankúšik v oblasti pod pätou, ktorý chráni pred otrasmi počas chôdze a behu. Zapínajú sa na suchý zips a sú vyrobené z prateľného textilu a mäkkého neoprénu.

Keen

Tieto sandálky sú vyslovene outdoorové, vhodné aj do náročnejších terénov. Vidíte to aj na dezéne podrážky – je naozaj členitá a „traktorová“. Napriek tomu je veľmi mäkká a prispôsobivá, nebojte sa, že by boli tuhé. Guma vytiahnutá v prednej časti je samozrejmosť.

Podrážka má mierny rozdiel (2-3 mm) v šírke podrážky – pod pätou je hrubšia aby tlmila nárazy. Zapínajú sa na suchý zips v okolí členku, v oblasti priehlavku nájdete gumičku s brzdičkou, aby sa dali dokonale prisôsobiť aj v tejto oblasti. Vyrobené sú tiež z prateľného textilu a neoprénu.

Podrážka Pediped, Plae a Keen

Cena

Cena sa niekomu môže zdať vyššia, ale keď sme videli, aké zničené boli niektoré sandálky Vašich detí v polovici leta a potrebovali ste kúpiť nové, tak vedzte, že cena je primeraná. Ak radikálne nepodrastie noha, nielen že Vašim deťom vydržia celú sezónu, ale často sú neskôr použité na telesnú, alebo ako prezúvky.

Pediped 59,90 eur https://jezkobezko.sk/produkt/pediped-flex-sahara-fuchsia-lavender/
Plae 53,90 eur https://jezkobezko.sk/produkt/plae-sam-fisherman-coralin-sandalky-wuz/
Keen 59,95 eur https://jezkobezko.sk/produkt/keen-seacamp-iicnx-k-sandals-very-berry-lilac-chiffo/

 

Záver

Každé jedny z týchto topánok sú skvelou voľbou pre Vaše aktívne dieťa a ak extrémne nepodrastie noha, na konci sezóny budú vyzerať perfektne, nebudú zničené a nebudete musieť riešiť, či sa v polovici leta nerozpadnú. Typ vyberte podľa rozmerov nôh Vašich detí, nadmerok nevoľte veľmi veľký – maximálne 0,7 – 1 cm, pri sandálkach to stačí.