Oblečieme, obujeme!

OBLEČIEME, OBUJEME…DO LESA, AJ MESTSKEJ DŽUNGLE

Mikk-line Jezko Bezko

Ježko Bežko rastie. Onedlho budeme oslavovať 3 roky od predaja prvého páru topánok a teda veľmi sa tešíme a sme aj trošku hrdí, že sa stále aj posúvame ďalej aj napriek tomu, čo sa posledný rok dialo.

Do našej ponuky sme pomaličky, opatrne, začali pridávať aj oblečenie cca rok a pol dozadu, keď sme objednali merino kukly, čiapky, a rôzne rukavice.

Na naše prekvapenie sme hneď mali skvelú odozvu, tak sme sa rozhodli pridať mäkkučké merino oblečenie ako nohavice, mikiny a overaly. Tie sme sami skúšali na Jonášovi a radi sme tieto kúsky poskytli aj ďalším hlavne bábätkám.

jezko bezko thermo suprava
Naše deti však už dva roky testujú aj iné výrobky od nášho dánskeho dodávateľa Mikk-Line a teda doslova za ne (výrobky, aj deti) vieme dať ruku do ohňa. Bundy, nátelníky, merino tielka, thermo súpravy, aj súpravy do dažďa…všetko máme vynosené a teda tak, ako tieto veci milujú deti, tak ich máme radi aj my, rodičia, lebo sú funkčné a štýlové, bez krikľavých farieb, ako často na funkčnom oblečení vídať.

Túto sezónu sme teda rozšírili náš sortiment aj o tieto kúsky a veľká vďaka vám všetkým, že ste prvú várku prechodných thermo a dažďových súprav od značky Mikk-Line sa vypredali do dvoch dní a museli sme objednať niekoľkonásobne väčší objem.

jezko bezko gumaky

 

Vrstvenie

Severské štáty nás inšpirujú vo veľa oblastiach, jednou z nich je aj móda. Minimalizmus, jednoduchosť, prírodné materiály, udržateľnosť, trvácnosť. Toto všetko nás fascinuje a inšpiruje, a ja mám ďalšiu vec, ktorú som sa od nich naučila, a to je vrstvenie.

Namiesto jednej hrubej bundy, ktorú nemôžete dieťaťu vyzliecť, keď je mu teplo, si oblečú viac tenších vrstiev, a tak môžete lepšie reagovať na počasie a neriskovať prehriatie, alebo naopak zimu.

  1. Spodná vrstva býva termoregulačná, z prírodných materiálov ako merino, či bavlna. Musí dobre sať pot, aby pokožka nezachladla.
  2. Stredná vrstva býva skôr zatepľujúca, ale môže slúžiť aj ako vrchná, býva ošetrená proti vode napr. Ekologickou impregnáciou.
  3. Vrchná vrstva býva funkčná – vodeodolná, vetruvzdorná.

Každú z týchto vrstiev môžete vyzliecť, alebo naopak obliecť keď je treba, v batožine nezaberie príliš veľa miesta a tak je obliekanie aj veľmi praktické.

Praktické súpravy

Súprava do dažďa je samozrejme úplne vodeodolná (vodný stĺpec 8000 mm), má zvárané a podlepené švy, veľa reflexných prvkov,  je vetruvzdorná, a sú použité naj materiály, ako napr. YKK zipsy. Nohavice sú vo veľkostiach do 104 na traky, väčšie veľkosti sú nízke a majú nastaviteľný pás. Zbalíte ju do malého rozmeru, šupnete do batohu a ste si istí, že dieťa nezmokne na prechádzke – v lese, či meste.

jezko bezko suprava do dazda

Thermo súprava je štýlový kúsok, ktorý sa dobre kombinuje aj s „normálnym“ oblečením na bežné nosenie. Ospravedlňujeme sa vopred, že deti to budú chcieť mať na sebe stále, lebo im to dáva slobodu. Jaj a asi sa budú častejšie váľať kade-tade, lebo budú môcť. Chápete, je to fakt super. Súprava má širší strih, aby sa pod ňu zmestila napr. mikina, alebo pančuchy a stále sa mohli slobodne hýbať. Lebo teda skinny jeans a obtiahnuté tričko im asi veľmi pohodlné a praktické nie je ????

suprava do dazda jezko bezko
Budeme sa tešiť na Vašu spätnú väzbu a sľubujeme, že aj v oblasti detského oblečka sa máte u nás na čo tešiť.

Pozdravujem vás, aj dietky, a nech sa im dobre bežká.

 

Andrea