Krádež z internetu je stále krádež

V tomto príspevku by sme s Vami chceli zdieľať síce nepríjemnú, ale veľmi potrebnú osvetu ohľadne duševného vlastníctva na internete. 

Bohužiaľ sa o tom málo hovorí, avšak aj krádež informácií, či fotografií z internetu, je krádež. 

Nám sa to stalo už viackrát, že naša konkurencia si chcela zjednodušiť robotu a použila naše materiály - fotky, tabuľky, popisky, ... 

Niekomu sa môže zdať, že to nie je až také tragické, veď je to "len" fotka, ale dovoľte mi vysvetliť, prečo je to vážna vec, ktorá nás poškodzuje. 

1. Na všetko, čo publikujeme online, platíme zamestnancov. Meranie topánok si vyžaduje prax, a aj čas, ktorý náš zamestnanec potrebuje na to, aby boli naše tabuľky dôveryhodné. Na fotenie a natáčanie videí máme drahú techniku, plus tiež platíme zamestnacov, ktorí to musia spraviť, chce to zručnosť, často aj rôzne kurzy. Nič sa nespraví samo a nás to stojí čas a peniaze. 

2. Rovnako dôležité sú pre nás originalita, rozpoznateľnosť a kvalita výstupov, ktoré produkujeme. Odlišujeme sa tým od konkurencie, je to naša konkurenčná výhoda, ktorej venujeme veľa času, a keď nám niekto ukradne naše texty, alebo fotky, okráda nás aj o túto výhodu a tak ohrozuje naše podnikanie a spôsobuje nám tak aj finančné straty. 

Podnikatelia, ktorí takto kradnú obsah, to nerobia náhodou, ani omylom. Robia to preto, že nie sú ochotní venovať toľko času a peňazí na kurzy, fotenie, meranie, písanie textov, vytváranie kvalitného obsahu pre svojich zákazníkov. Chcú predávať za rovnakú cenu ako my, ale nechcú investovať do toho, aby si urobili svoju robotu rovnako dobre a kvalitne ako my, radšej ju stiahnu z internetu. 

Dole môžete vidieť príklady, ako vyzerá taká krádež - vidíte tam foto z nášho webu, a na porovnanie použité ukradnuté materiály. 

My sme si povedali, že toho máme plné zuby, a takúto krádež budeme riešiť cestou advokátskej firmy. Vybrali sme si silného partnera, ktorý je expert v oblasti technologického práva, e-commerce, duševného vlastníctva, GDPR a kybernetickej bezpečnosti. Pretože niekedy bohužiaľ nestačí napísať e-mail a slušne požiadať o stiahnutie nášho obsahu. 

Máme za sebou prvý úspešný spor, kedy konkurenčný e-shop stiahol naše materiály z ich komunikačných kanálov doslova okamžite. 

Avšak keďže sú takéto služby veľmi drahé, nabudúce už budeme požadovať aj finančnú kompenzáciu, pretože za krádež sa platí. 

Veríme, že aj internet by mal byť bezpečným, slušným a férovým miestom pre jednotlivcov aj podnikateľov, a každý, kto chce niečo ukradnúť, musí počítať s následkami. Je aj na vás - spotrebiteľoch, koho podporíte svojim nákupom.

Ďakujeme, že nás máte radi a podporujete našu prácu. 

Za celý tím JB vám želá pekný deň Andrea

 

 Kópia: 

 

Originál: 

 

Kópia: 

 

Originál: 

 

Kópia: 

Originál: