Rok 2020 u Ježka Bežka

Milé a milí naši,

Je za nami ďalší rok prevádzky, a tak je tu aj ďalšia rekapitulácia, ktorá je zaujímavá tak pre nás, ako ja pre Vás.

Nebudeme tu písať všetky tie negatívne veci, čo sa v roku 2020 stali (ani počet našich negatívnych testov), ale skôr zhrnieme, ako u nás rok prebiehal.

Prerábka, eufória a zatvorenie

Celý január sme mali zatvorené a prerábali sme nové priestory spolu s dizajnovým detským obchodíkom BabyVillage. Zlaďovali sme spolu dizajn, aby sme vytvorili jedinečný, krásny priestor.

Presne 7. februára 2020 prišiel ten deň, kedy sme konečne otvorili. To ešte bolo zákazníkov dosť málo, keďže naša jarná sezóna začína trošku neskôr.

Keď sa už predaj začiatkom marca rozbiehal, tak všetci vieme, čo sa stalo. Kvôli korone sme museli zatvoriť a už nikdy sme naplno otvoriť nemohli. Keďže menej zákazníkov kupovalo a skúšalo v obchode, zvýšilo sa nám percento vratiek, ale zvýšil sa aj celkovo predaj cez e-shop.

Z obchodu showroom

Kvôli pretrvávajúcim obmedzeniam bola teda prevádzka nášho obchodíku utlmená a okrem leta, keď mohlo byť vo vnútri 6 ľudí, zvyšné mesiace sa to striedalo medzi 2 a 4 zákazníkmi, ktorí u nás mohli byť.

Práve preto sme museli bohužiaľ obmedziť našu prevádzku na trvalo, keďže sme nedokázali udržať všetky pracovné miesta. Z obchodíku sa stal len showroom a výdajňa tovaru a aktuálne rozmýšľame, ako ďalej fungovať v 2021.

Každopádne aj napriek pandémii bol náš rok 2020 stále skvelý, a ďakujeme za to práve vám. Už viac ľudí pozná náš e-shop, keďže už je v prevádzke dva roky, a taktiež sme mali objednaného viac tovaru, tak sme mohli viac aj predať, aj keď často s veľkou zľavou, aby sme vôbec predali.

Štatistiky predaja

Takéto rekapitulácie sú veľmi populárne, lebo môžete nahliadnuť do zákulisia nášho predaja (aj naša konkurencia to oceňuje), tak nech sa páči:

 • V e-shope ste spravili 8609 objednávok (v roku 2019 to bolo 6000)
 • Z toho sa nám vrátilo 1630, čo je cca 19 % (minulý rok to bolo cca 16,6 %)
 • Vratky nás teda stáli na poštovnom a balnom cca 3000 eur
 • Pozitívne sme vybavili XX reklamácií, negatívne XY (doplníme, keď spočítame)
 • Cez e-shop sa predalo celkovo 11 409 kusov tovaru, celkovo aj s kamennou predajňou 15 485 kusov
 • Cez kupóny sme vám dali zľavy za 8234 eur (wow!)

 

Najpredávanejšie produkty boli:

 1. Mikk-Line Thermo Boots New čierne
 2. Mikk-Line gumáky žlté
 3. Papučky Milash pre Ježko Bežko – Mráčik

 

Najpredávanejšie značky zas tieto:

 1. Froddo
 2. Bundgaard
 3. Mikk-Line

Veríme, že ste sa dozvedeli niečo zaujímavé a prajeme vám krásny rok 2021.

Vaši Ježkovci