DETSKÁ MIKINA PLANET LOVER - PURE WASTE

€39 –20 % €31,20
Skladom Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant
Možnosti doručenia

PlanetLover je občianske združenie, ktoré sa snaží šíriť kľúčové informácie o tom, ako možno zmeniť svoje denné návyky a byť tak zodpovednejší k ochrane planéty. Primárne sa venuje vzdelávaniu študentov stredných škôl. Ich cieľom je zmena myslenia mladšej generácie, ktorá dokáže ovplyvniť správanie celej rodiny (najmä rodičov). 

Detailné informácie

Podrobný popis

Detská tmavomodrá mikina, pasuje dievčatám aj chlapcom. Je hladká, v tvare pulovra. 

Na prednej strane mikiny je vyšitý nápis “Do you care about our future?”(“Staráte sa o našu budúcnosť?”). Text je doplnený vyšitým grafickým prvkom – morským koníkom, ako symbolom oceánu. Ochrana oceánu je  jednou z najdôležitejších priorít pri riešení klimatickej zmeny a pre budúcnosť zdravej planéty.

Na zadnej strane mikiny je vyšitý nápis: “You should. For us. We are Planet Lover” (“Mali by ste sa. Pre nás. My sme Planet Lover”). Text je opäť doplnený vyšitým grafickým prvkom – ľadového medveďa, ktorý je symbolom topenia ľadovcov a prebiahajúcej klimatickej krízy. 

Látka: 

Česaná bavlna z dvojitého vlákna (280gm)

Pri výrobe tejto mikiny (v porovnaní s nerecyklovaným materiálom) došlo k úspore:

VODA (H2O): 1425 litrov 

EMISIE (CO2): 1.0 kilo CO

Zloženie materiálu:

60 % recyklovaná bavlna, 40 % recyklované plastové fľaše. Žiadne škodlivé chemikálie.

Značka PURE WASTE zbiera a mechanicky recykluje odrezky látok (vznikajú pri strihaní materiálu) z výroby, ako aj vyradené oblečenie, a pretavuje ich do prémiových textílií s rovnakou funkčnosťou, povrchovou úpravou a porovnateľnou cenovou politikou ako surový / nový materiál. Od roku 2013 vyrábajú a predávajú priadze, látky a odevy vyrobené zo 100% recyklovaných vlákien. (Zmes prebytočnej bavlny, ktorá vzniká pri strihaní v textilnom priemysle a recyklovaného PET polyesteru z plastových fľiaš). Do textílií nepridávajú farby ani chemikálie; tkanina získa svoju farbu podľa recyklovaného odpadu. Finálne zloženie materiálu je zmes 60 % recyklovaná bavlna, 40 % recyklované plastové fľaše.

Tu si prečítajte viac o materiáloch a filozofii, ktoré stoja za výrobou týchto PURE WASTE tričiek. 

Veľkosti:

Veľkosť (cm) 
98-104 
110-116 
122-128 
134-140
1/2 hrudníka 
34 cm
37 cm
40 cm
43 cm
Dĺžka rukáva 
45 cm
48,5 cm
52 cm
55,5 cm
Dĺžka mikiny
42 cm
45 cm
48 cm
52 cm
 

 

 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: