Rok 2019 u Ježka Bežka

Trvalo nám to trošku dlhšie, ale dali sme dokopy nejaké zaujímavé štatistiky zo života Ježka Bežka v roku 2019. Bol to náš druhý rok prevádzky, a síce sme si mysleli, ako už všetko vieme, a zas nás prekvapilo toľko vecí!

V roku 2018 sme mali „len“ náš obchodík, no v januári 2019 sme spustili aj e-shop. Bože, kým sme vymysleli ekologické balenie, našli správne materiály, naučili sa robiť so všetkými systémami. Ak si naše začiatky pamätáte, tak vám ďakujeme za trpezlivosť ????

Keďže veľa internetových objednávok bolo aj na osobný odber, museli sme prijať ďalšiu kolegynku, aby sme všetko stíhali – vybaviť a pobaliť objednávky, popritom naskladňovať, merať, fotiť, udržiavať poriadok, chodiť na poštu, do banky, vybavovať reklamácie, vratky, … je toho dosť a sme tam na to štyri, plus nám chodia pomáhať dve brigádničky, keď majú čas. Čo je pre taký malý obchodík nezvyčajne veľa, a keď sú návaly v sezóne máme pocit že to ani nestačí, ale to sú zvyčajne návaly týždeň-dva a potom je zas kľudnejšie.

barefoot papucky jezko bezko

Takže keď sme sa naučili, ako so všetkým pracovať, prišlo nariadenie zaobstarať si novú e-kasu. Lebo kasu, ktorú sme mali len 1 rok, nakoniec nebolo možné zmeniť na e-kasu. Takže od augusta okrem zbytočných nákladov sa u nás bločky tlačia straaašne dlho, oveľa dlhšie trvajú aj vrátenia tovaru a výmena. Dôvodom je práve naozaj pomalý a komplikovaný systém e-kasy. No čo už.

Keď sme však cez leto prijali novú kolegyňu zistili sme, že naše staré priestory na Drieňovej nám už nestačia. Ani tak nešlo o priestor obchodu, ale hlavne o sklad, miesto pre balenie objednávok plus zázemie na oddych zamestnancov. Na to sme tam mali jeden malý dvojgauč, ktorý bol aj tak vždy zaprataný tovarom a nebolo sa kde ani najesť.

novy priestor jezko bezko pocas prerabky

V predajni sa to síce zdá často plné, ale my tam vždy kmitáme o 106 a snažíme sa obslúžiť čo najrýchlejšie, neskôr ste sa už naučili nechať kočíky vonku aby bolo viac miesta, a aj tatinkovia a starí rodičia niekedy radšej počkali vonku a prišli len keď sa reálne skúšalo. Vzájomnou toleranciou a trpezlivosťou sme to vždy zvládli.

Nemôžeme zabúdať na to, že my sme stále malý, rodinný obchodík, začínajúci podnikatelia a aj keď by sme veľmi radi mali obrovský obchod a ďalších päť zamestnancov, ale bohužiaľ to nie je také jednoduché a skôr sme vo fáze, kedy potrebujeme zredukovať náklady a viac zjednodušiť proces predaja, aby sme tu boli aj o rok.

Ako ale viete, rozhodli sme sa do väčších priestorov predsa-len investovať a nájdete nás od februára v dizajnovom dvojobchode spolu s Babyvillage na adrese Tomášikova 50/E v Bratislave.

Každopádne máme pre vás, a vlastne aj pre nás spísané zaujímavé štatistiky za rok 2019, nech sa páči:

 • V e-shope ste spravili skoro 6000 objednávok, a z toho sa vrátilo skoro 1000, čo nás na vrátenom poštovnom a balnom stálo cca 2 500 eur. 
 • Predali sme celkovo 11800 kusov tovaru – spolu v e-shope a v obchodíku.
 • Tieto značky boli u vás minulý rok najúspešnejšie:
 1. RAK (1770 kusov)
 2. Froddo (1535 kusov)
 3. Protetika (1107 kusov)
 4. Jojo Maman Bébé (743 kusov)
 5. Bundgaard (800 kusov)
 • Čo sa týka jednotlivých produktov, týchto sa cez e-shop predalo najviac (v obchodíku to nevieme kvantifikovať):
 1. Papučky Jonap (140 ks dievčenské + 89 ks chlapčenské)
 2. Stielky Moneta Thermo Alu (101 ks)
 3. Moneta Balzam na kožu (77 ks)
 4. Collonil Carbon Pro (76 ks)
 5. Jojo Maman Bébé beach sandal modré (69 ks)
 • Na kupónoch cez e-shop ste dokopy ušetrili 7570 eur, a to nezahŕňa zľavy vo výpredajoch.

Ani si neviete predstaviť ako sa už tešíme na otvorenie nových priestoroch, kedy Vás konečne zas u nás privítame a začneme tak magický rok 2020!

Vaši Ježkovci