Ježko odbežkal :(

Tieto riadky sa nám nepíšu ľahko. Keď sme s Ježkom Bežkom začínali, chceli sme len malý lokálny obchodík. Vďaka veľkému úspechu a prosbám sme sa rozhodli otvoriť aj e-shop. Všetko sme počas roka 2019 doladili a rástli sme. Dostali sme sa do bodu, že nám nestačil sklad a rozhodli sme sa znova investovať a vytvoriť nový obchod s veľkým skladom. 

Polovicu decembra 2019 až do februára 2020 sme mali zatvorené, prerábali sme, vymýšľali, dolaďovali. Myslím, že sme vytvorili ďalší krásny priestor. Jasné, nie je ideálny, niekto by privítal parkovanie priamo pred vchodom, niekto celkovo väčší priestor. Nezabúdajme ale na to, že sme malá rodinná firma, ktorá pracuje hlavne v noci, keď zaspia deti, financuje nás rodina a pôžička. Čiže sme vytvorili to naj, čo sme vedeli.

A pom sme otvorili. Plní očakávaní sme prijali viac brigádničiek, čakali sme ešte na oteplenie, aby sme dali urobiť veľké polepy, aby ste nás lepšie našli. Tie polepy dodnes nemáme. Všetci vieme čo sa stalo, pár týždňov po otvorení sme museli úplne zatvoriť na viac ako mesiac, a potom sme mohli fungovať s veľkými obmedzeniami. 

Do toho ako viete sme mali doma 2 deti a tretie na ceste. Neistota, stres, raz nedostatok predavačiek, keď sme mohli zo dňa na deň otvoriť a brigádničkám zatvorili internát a odsťahovali sa späť domov.

Potom zas keď bolo zatvorené, alebo mimo sezóny keď sú predaje nízke, bolo predavačiek príliš veľa, a obrat to proste nevykrýval. Takto sme fungovali posledných 10 mesiacov a mali by sme fungovať minimálne do konca roka, možno dlhšie, keďže vyhliadky na úplné zrušenie obmedzení sú v nedohľadne.

A teraz k podstate – bohužiaľ to ďalej nejde. Nemáme fyzické sily, ani financie aby sme to takto ťahali ďalej. Predajňa je stratová a dostali sme sa do bodu, kedy sme v druhej vlne korony nedokázali udržať všetky pracovné miesta, a tak ani chod obchodu. Je to pre nás veľká facka, ale ideme ďalej a pomyselne sa sťahujeme do online priestoru čisto ako e-shop s výdajňou objednávok na osobný odber. Nikto nevie ako dlho toto všetko ešte bude trvať a my sme začali veľmi ambiciózne a asi je čas spomaliť a dúfať, že sa všetko raz vráti do normálu. 

Vieme, že topánočky skúšať potrebujete, tak si svoje objednávky môžete vyskúšať a prípadne rovno vrátiť. Už ale v obchode nebudú 2-3 kolegynky behať, radiť, podávať, a časť skladu sme museli presunúť do externých priestorov, preto ani nebude možná výmena za väčšie, či menšie veľkosti.

Prosíme vás o pochopenie a prípadnú podporu nákupom cez e-shop. Budeme teraz makať na tom, aby sme aj tam mali vernostný program a pripravili tam pre vás rôzne akcie a urobili Váš nákup jednoduchý, rýchly a pohodlný, ešte lepší ako doteraz. 

Ak máte kartičku s pečiatkami za nákup, za každú pečiatku vám dáme 5 % dole z objednávky. Stačí, keď si spravíte objednávku na osobný odber, dáte do poznámky že máte kartičku (napíšte koľko pečiatok máte) a my vám pripravíme objednávku so zľavou. 

Verím, že sa nelúčime, len sa presúvame do online sveta a budete nás mať naďalej radi. 

Prajem vám aj nám zdravé prežitie tohto obdobia, vo všetkých smeroch. 

S láskou, 

Andrea a Ježkovci